Фото: bankir.info

За повідомленням Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих территорій України, внутрішньо переміщені особи, окрім держаної допомоги, можуть отримати міжнародну цільову грошову підтримку, що реалізується спільно з Урядом України.

На сьогодні доступні 6 програм міжнародної грошової допомоги для ВПО. Про кожну з них розкажемо детальніше:

  1. Місія Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні спільно з Товариством Червоного Хреста України

Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Товариство Червоного Хреста України та Міністерство соціальної політики України 22 квітня 2022 року підписали Меморандум про взаєморозуміння. Метою цієї угоди є надання фінансової підтримки незахищеним особам, що постраждали від збройного конфлікту в Україні.

Міжнародний Комітет Червоного Хреста сформує бюджет у сумі до 1,9 мільярдів гривень, а Товариство Червоного Хреста України – бюджет у сумі до 500 мільйонів гривень для надання фінансової допомоги в Україні переміщеним та соціально незахищеним особам, що живуть в зонах, які постраждали від бойових дій. Фінансова допомога складе 2500 гривень на особу на місяць протягом щонайменше одного місяця.

Детальніше – за посиланням.

2. Програма від ЮНІСЕФ «Спільно»

ЮНІСЕФ і партнери запустили цю програму, щоб додатково підтримати українців, постраждалих через війну.

Протягом першої фази Програми допомага надається родинам в Україні, які належать до однієї з двох групп:

  • мають троє і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина не досягла двох років;
  • мають двоє і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина з інвалідністю.

Прийомні батьки, або батьки вихователі також можуть подати заявку на отримання допомоги, якщо відповідають даним критеріям.

Щоб отримати допомогу, необхідно заповнити анкету за посиланням та надіслати її, дотримуючись інструкцій.

Якщо ви відповідаєте критеріям Програми, вам буде нараховано тримісячну допомогу в розмірі 2 220 гривень на кожного, але не більше як на п’ятьох членів домогосподарства. Допомогу ви отримаєте єдиним банківським переказом.

Детальніше – за посиланням.

3. Агентство ООН у справах біженців

Агентство ООН у справах біженців проводить збір даних для надання своєї допомоги, у тому числі грошової допомоги, людям, які були змушені покинути свої домівки внаслідок воєнних дій з метою допомогти їм задовольнити свої нагальні потреби в тому числі тимчасове житло, їжу та предмети особистої гігієни, аби вони могли оселитися та відновити життя на новому місці.

Сума допомоги базується на сумі прожиткового мінімуму прогнозованого на квітень 2022 року та становить 2 220 гривень на кожного члена родини на місяць та покриває тримісячний період.

Дана прогама покриває Вінницьку, Черкаську, Полтавську, Дніпропетровську, Кіровоградську, Тернопільську, Хмельницьку, Чернівецьку, Івано-Франківську, Закарпатську та Львівську області.

Детальніше – за посиланням.

4. Всесвітня продовольча програма ООН

Виплата допомоги в рамках реалізації проекту здійснюється додатково, без подання окремого звернення внутрішньо переміщеною особою, на підставі відомостей, що містяться в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб.

Виплата допомоги здійснюється в розмірі 2 220 гривень на кожного члена домогосподарства на місяць, але не більш як для трьох осіб. Виплата допомоги здійснюється щомісяця протягом трьох місяців через систему Міжнародних грошових переказів Western Union на території України, та через будь-якого іншого постачальника фінансових послуг, з яким у Всесвітньої продовольчої програми ООН укладено угоду, шляхом надсилання грошового переказу внутрішньо переміщеній особі.

Детальніше – за посиланням

5. Міжнародна організація з міграції (МОМ)

Допомога буде надана найбільш уразливим групам серед внутрішньо переміщених осіб та приймаючих спільнот, таким як вагітні та самотні жінки, сім’ї з двома та більше дітьми, особи з обмеженими можливостями та люди похилого віку.

Місія МОМ в Україні встановила свою оперативну присутність у Закарпатській області, а також у Чернівцях, Івано-Франківську, Львові та Вінниці.

Детальніше – за посиланням.

6. Норвезька рада у справах біженців

Норвезька рада у справах біженців  розпочала реєстрацію на отримання грошової допомоги для внутрішньо переміщених осіб незалежно від поточного місця перебування, а також тих, хто проживає в районах, які постраждали внаслідок бойових дій. Виплати будуть нараховуватись у сумі 2 220 гривень для кожного члена родини на один місяць. Сумарно виплати буде розраховано на три місяці.

Наразі реєстрація проходить лише за допомогою чат-боту у WhatsApp. Для реєстрації необхідно завантажити месенджер WhatsApp на свій смартфон, додати до ваших контактів номер 0 800 609 844 та відправити на нього повідомлення з текстом «NRC»

Виплати будуть нараховані через 1 місяць після подання заявки.

Детальніше – за посиланням.

На інфографіці, що розміщенно нижче, ви можете детальніше ознайомитися з умовами та сумою виплат, а також географією реалізації кожної з програм.

Зазначимо, що отримати фінансову допомогу можна тільки від однієї з організацій, яка реалізує програму ООН. Це один і той самий вид допомоги, який здійснюють різні агенції, перелік яких не є вичерпним.

bankir.info 22.05.2022

Читайте також:

Самостійно зараховуємо допомогу від ООН на карту ПриватБанку через мобільний додаток – детальна інструкція